ZAUJÍMAVÉ PRVENSTVO V NHL: JAROSLAV HALÁK JE AKTUÁLNE … !

Slovenský brankár Jaroslav Halák má v tejto sezóne na konte 20 odchytaných stretnutí v drese New Yorku Rangers. Jeho brankárske štatistiku nie sú rozhodne zlé, no zároveň nepatrí ani medzi úplne najlepších v súťaži.

Jedno prvenstvo ale predsa len odchovanec bratislavského Slovana, za ktorý si zachytal ako 18-ročný dvanásť krát aj v Extralige, drží.

Jaroslav Halák je aktuálne najstarším európskym brankárom v NHL a zároveň druhým najstarším Európanom v NHL 2022-23. Tento fakt, mimochodom, len zvýrazňuje fenomenálnosť Zdena Cháru, ktorý sa lúčil so súťažou až ako 45-ročný.

Jaroslav Halák má totižto stále “len” 37 rokov, keďže je narodený 13. mája 1985.

Najstarším hráčom súťaže je brankár Buffala Craig Anderson, ktorý má 41 rokov a je jediným štyridsiatnikom v súčasnej NHL. Z hráčov v poli je premiantom 39-ročný obranca Toronta Mark Giordano, útočníkom vládne Joe Pavelski, ktorý bude mať 39 rokov 11. júla.

Spomedzi Európanov je najstarší Francúz Pierre-Edouard Bellemare, ktorý 5. marca oslávil 38. narodeniny, TOP 3 za Halákom uzatvára Alexander Ovečkin, autor 37 gólov v prebiehajúcej sezóne.

Zdroj: Quanthockey | Foto: Twitter