ZÁVIDENIA HODNÉ: NEVÍDANÝ REKORD V ČESKOM FUTBALE!

Slovensko môže aktuálne Česku závidieť to, že má lepšiu futbalovú reprezentáciu, hoci pár rokov dozadu sme boli na koni my. O klubovom futbale radšej musíme pomlčať, keďže tam je Česko o level vyššie.

A aj v návštevnostiach. Zatiaľ, čo u nás až na výnimky chodí aj na Fortuna ligu len niekoľko stoviek divákov a kluby ako Slovan Bratislava, Spartak Trnava a DAC Dunajská Streda zabezpečujú aspoň priemerné návštevy na úrovni dvoch tisíc fanúšikov, v Česku je ustálený priemer na viac ako piatich tisícoch a aj najhoršia návšteva kola je často nad dvomi tisícmi.

Veľká udalosť sa stala ale behom uplynulého víkendu na derby pražských “S”. Na zápas dorazilo 5734 divákov. Čo je ale dôležité podotknúť? Že šlo o zápas žien! Tradiční rivali sú suverénnymi a vlastne jedinými profesionálnymi ženskými tímami v Česku. A táto návšteva sa stala absolútnym rekordom histórie českej ženskej súťaže. Wau!

Len dodáme, že Sparta tentokrát vyhrala 1:0 a vrátila sa do čela tabuľky. Jej bilancia je 11-3-0, Slavia ju má 11-1-2. S náskokom dvoch bodov tak Sparta vstúpi do nadstavbovej časti.

Zdroj: Facebook | Foto: Instagram