Zažil životnú sezónu: Príjme nevďačnú rolu Kaneovho back-upu?

Tottenham je po tom, ako sa mu na poslednú chvíľu podarilo preskočiť Arsenal a obsadiť 4. miesto zaručujúce Ligu majstrov, na prestupovom trhu pomerne aktívny. Už teraz hlási tri posily a to nemá byť zďaleka záverečná.

Antonio Conte hľadá stopéra, ktorý by mu pasoval do 3-člennej línie. Aj preto sa hovorí aj o jeho niekdajších zverencoch z Interu Škriniarovi či Bastonim. Ale, taktiež, chce uloviť nejakého hrotového útočníka.

Samozrejme jasnou jednotkou je Harry Kane a sotva si predstaviť, že by ho niekto v Tottenhame posadil. Aj preto je možná rola jeho back-upu nevďačná. Navyše, Tottenham má do ofenzívy Sona, Kulusevskeho, Lucasa Mouru či Berwijna, navyše prišiel Perišič, a teda, ani nejaká pozícia podhrotu či krídla nie je úplne voľná. Navyše, stále sa nevie, ako to dopadne s Lo Celsom.

Každopádne, v anglických médiách sa skláňa s možnosťou prestupu do Tottenhamu meno jedného z TOP kanonierov druhej najvyššej anglickej ligy. Čilský útočník Ben Brereton Diaz má 23 rokov a hodnotu približne 15 miliónov eur. V predošlej sezóne sa presadil behom 3067 minút 22 krát a pridal 3 asistencie v drese Blackburnu. V ostatných dvanástich mesiacoch dal svoje prvé štyri góly aj za seniorsku reprezentáciu. V súvislosti s ním sa avšak spája aj Leeds či Southampton.

Zdroj: Football.london | Foto: Instagram/Harrykane