ZBOHOM KARIÉRE: Slovenský hokejista nečakane končí!

Zatiaľ, čo mnohí hokejisti hrajú hokej aj do štyridsiatky, a to nehovoríme o Jágrovi či Chárovi, slovenský hokejový útočník, ktorý celú svoju seniorsku kariéru prežil v jedinom klube, definitívne končí ako 32-ročný.

Útočník František Gerhát sa rozhodol ukončiť kariéru, čo potvrdilo vedenie klubu HC Verva Litvínov. Do severočeského klubu zamieril ešte v juniorskom veku zo Slovanu Bratislava a postupne si vypracoval stabilnú pozíciu v Áčku. Behom celej seniorskej kariéry hral teda len za jediný klub, ak nepočítame krátku výpomoc celkom z nižších českých súťaží formou hosťovania.

„Franta se rozhodl, že už nechce pokračovat ve své hokejové kariéře a my jeho rozhodnutí samozřejmě respektujeme. V Litvínově za své působení odvedl hodně práce a za to bych mu chtěl za celý klub poděkovat. Přeji mu hodně štěstí v nových životních výzvách,“ povedaL generálny riaditeľ klubu Pavel Hynek.

Behom kariéry sa raz radoval aj z majstrovského titulu, celkovo za Litvínov odohral slušných 557 STRETNUTÍ, čo sa týka produktivity, jeho bilancia je 47+78. Čomu sa bude venovať ďalej, uvidíme.

Zdroj: HCVerva | Foto: YouTube/HC Verva