ZBOHOM LIGA MAJSTROV, ZBOHOM HVIEZDY? FC BARCELONA … !

FC Barcelona sa, ako sa zdalo, dostala z najhoršieho von. Nemožnosť podpísať Messiho, núdzové zbavenie sa Griezmanna a v snahe získať voľné finančné prostriedky klub predal časť vysielacích práv na 25 rokov.

Ligový titul sa zdá byť hotovou vecou, postup do finále Copa del Rey cez Real Madrid je taktisto na dobrej ceste. Španielsky superpohár vo vrecku, Xavi a jeho manažérska inteligencia i schopnosť viesť mladých i skúsených hráčov plodí ovocie.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený FC Barcelona (@fcbarcelona)

Čo však barcelonská minulosť. UEFA oficiálne otvorila pojednávania ohľadom možného korupčného správania sa bývalého vedenia FC Barcelony, ktoré malo nepriamou cestou sponzorovať vysoko postaveného predstaviteľa rozhodcovskej komisie.

Verdikt? Na ten si ešte počkáme a nie je vylúčené, že sa klub ešte bude v prípade nepriaznivéh verdiktu odvolávať. Isté však je, že ak sa preukážu podozrenia, FC Barcelona bude vylúčena na najmenej jeden rok z Ligy majstrov (a všetkých súťaží UEFA). To by mohlo následne znamenať odchod hviezd, problémy s financiami a kto vie, čo ešte všetko.

Akýkoľvek dôkaz o manipulácii zápasov za uplynulých 16 rokov by mohol viesť k tomu, že UEFA vylúči Barcelonu zo svojich súťaží na jeden rok a začne disciplinárne konanie,“ znie v oficiálnom hrásení a FC Barcelona môže mať teda skutočne veľký problém.

Zdroj: Twitter | Foto: Instagram