Zdal sa byť neohroziteľný: Ďalší REKORD legendy GRAFOVEJ prekonaný !

Steffi Graf, nemecká legenda, počas svojej enormnej kariéry stanovila niekoľko rekordov, ktoré sa teraz tenisti a tenistky snažia prekonať. Úderom dnešnej polnoci bol prekonaný ďalší. Nepodarilo sa to ani Serene Williamsovej a ani Rogerovi Federerovi.

Novak Djokovič prekonal Steffi Grafovú v počte týždňov strávených na pozícii svetovej jednotky v histórii tenisu, keď je 378. týždeň na čele rebríčka. Medzi mužmi je v tejto štatistike o 68 týždňov lepší ako druhý Roger Federer.

Srb hovorí, že prekonať rekord Steffi Grafovej s 377 týždňami na prvom mieste rebríčka je “nadprirodzené” a že je hrdý, že prekonal jednu z najväčších osobností v histórii tohto športu. Verný svojej povahe, 22-násobný granslamový šampión, však nie je spokojný a hľadá nové rekordy, ktoré by mohol prekonať.

“Samozrejme, je to nereálne, že som už toľko týždňov svetovou jednotkou, že som sa vyrovnal Steffi Graf, ktorá je jednou z najväčších osobností v histórii nášho športu, medzi mužmi aj ženami. Byť medzi týmito legendárnymi menami je poctivé. Som z toho veľmi hrdý,” povedal Djokovič. “Stále chcem dosahovať viac úspechov,” doplnil Srb novinárom v nedeľu.

NAJDLHŠIE STRÁVENÉ TÝŽDNE NA 1.MIESTE V HISTÓRII ATP ALEBO WTA REBRÍČKU:

  • 378: Novak Djokovic (aktuálne)
  • 377: Steffi Graf
  • 332: Martina Navrátilová
  • 319: Serena Williams
  • 310: Roger Federer

Zdroj: Tennis.comFoto: Twitter , Flashscore