Zdeno Cíger bez SERVÍTKY: “Rodičia majú ZÁKAZ VSTUPU”!

Zdeno Cíger patril aj vo svojej hokejovej kariére k ľuďom, ktorí zvykli povedať všetko priamo. Nič sa nezmenilo ani po jej konci a rodák z Martina sa opätovne rozhovoril o súčasnej situácii v slovenskom hokeji, ktorú vidí zo svojho pohľadu veľmi jasne. 

Ani bývalého slovenského reprezentanta a svojho času aj trénera, neobišla aféra okolo reprezentačného tímu do 20 rokov. Statusy Pospíšila a Fafráka však mierne odsúdil aj Zdeno Cíger a to v rozhovore pre Dalito.sk. Ten síce vie o zlej situácii v našom hokeji, avšak taktiež nesúhlasí s tým, aby sa takéto veci riešili touto formou, keďže sám bol istý čas trénerom a negatíva by sa podľa neho mali analyzovať profesionálnou cestou.

49-ročný Slovák si myslí že našim tímom a hokeju chýba najmä súdržnosť. Ako poznamenal v rozhovore pre spomínaný portál, tá chýba nie len v kabíne, ale aj samotnom vedení, kde sa naši bývalí reprezentanti rozdelili do skupiniek. Komu ide o slovenský hokej sa ukáže podľa jeho názoru až po skončení blížiacich sa MS 2019, ktoré sa budú konať na Slovensku a v hre sú tak podľa neho veľké peniaze, kvôli ktorým sa viacerí ľudia držia na svojich pozíciách.

Bývalý hráč Slovana Bratislava ďalej vidí aj ťažké podmienky  a to, ako sa hokej za posledné roky nikam nepohol a to aj naprie rôznym sľubom a rečiam o výstavbe štadiónov a pomoci mladým. Cíger nezabudol opísať ani podmienky v jeho akadémii, kde majú rodičia vstup zakázaný a to preto, aby nemali zlý vplyv na trénerov a vedenie. V Cígerovej akadémii však podľa jeho slov neplatia žiadne poplatky. Veľkou chybou je podľa skúseného hokejistu aj to, že mladíci nedostávajú priestor hrať pri starších ročníkoch.

Celý rozhovor nájdete —TU—

Zdroj: Dalito.skFoto: Facebook