Zdroje blízke bohatému PSG: „Megaprestup je len otázkou času!“

Parížsky gigant patrí medzi najbohatšie celky na svete, a aj preto má vo Francúzsku takpovediac neohroziteľné postavenie. Prakticky vo všetkých ukazovateľoch vládne domácemu futbalu a v súčasnosti je viac-menej jediným francúzskym klubom, ktorý sa môže rovnať s absolútnou európskou špičkou. To však môže byť problémom.

42-ročný bývalý viacnásobný reprezentant Francúzska Jerome Rothen , ktorý pôsobil dlhých šesť rokov aj v PSG, tvrdí, že podľa jeho zdrojov (blízkych vedeniu PSG) čoskoro klub opustí Kylian Mbappé. „Z klubových zdrojov viem, že dohoda medzi Mbappém a Real Madrid bola takmer hotová. Pozastavila ju však súčasná situácia. Napriek tomu som presvedčený, že tento očakávaný prestup je len otázkou času,“ vyhlásil Rothen.

Ten je zároveň presvedčený, že je “takmer nemožné”, aby sa PSG podarilo predĺžiť kontrakt s mladým supertalentom, ktorému končí zmluva 30. júna 2022. Mbappého prestup by sa rozhodne opäť mohol stať jedným z najväčších v histórii futbalu a nie je vylúčené, že by suma za jeho služby dokonca prevýšila 180-miliónovú čiastku, vďaka ktorej z neho PSG urobilo druhého najdrahšieho muža futbalovej histórie. Práve tento prestup a následné presadenie sa v La Lige by mohlo Kylianovi zvýšiť šance napríklad aj na zisk Ballon d´Or.

Zdroj: Sportskeeda.com | Foto: Twitter