“Že my sme farmári?” Kylian Mbappé poslal svetu veľavravný odkaz!

Kritici mu aj tak naďalej budú odporovať, no 21-ročný francúzsky útočník má na to svoj názor. Futbalisti Olympique Lyon sú prekvapujúcimi účastníkmi semifinále Ligy Majstrov. Postarala sa o to ich sobotňajšia grandiózna výhra nad favoritom z Man City. Ligue 1 tak má až dvojnásobnú účasť v semifinále Ligy Majstrov.

Francúzska futbalová liga je viac menej o tom istom. Majstrom je tam každoročne suverénne PSG, tradičné kluby ako Lyon, Marseille a St. Étienne bojujú, aby sa vôbec dostali do Ligy Majstrov. Obrovský progres zaznamenalo Lille a Rennes, prepad zas Monako, ktoré sa nevýslovne trápi. Kvalita súťaže tak nie je bohvieká a aj preto je Ligue 1 označovaná ako “farmers league”. Teda farmárska liga.

mbappe hodnota hraca

Nemyslí si to však útočník PSG Kylian Mbappé, ktorý svojím statusom na Twitteri po víťazstve Lyonu zavrel ústa všetkým kritikom. Pogratuloval Olympique k zdolaniu Man City a za textom “Farmers League” vložil emotikon klauna, ktorý jasne značí, čo si myslí o názore ľudí spochybňujúcich kvalitu súťaže. Uvidíme, či to dotiahnú oba francúzske celky do finále, alebo nebodaj uvidíme čisto nemecký boj o titul Ligy Majstrov?

Foto: Twitter