Zemetrasenie vo Vegas: V tíme Rytierov dôjde k zmenám a dotknú sa aj Tomáša Tatara!

V uplynulej sezóne kanadsko-americkej NHL nebolo príjemnejšieho prekvapenia než Vegas Golden Knights. Nováčik, ktorého pred sezónou drvivá väčšina odpisovala, všetkým vypálil rybník a od zisku Stanley Cupu ho delil iba malý krôčik.

Hoci hokejový tím z “mesta hriechu” vytúženú trofej napokon nezískal, bola to v jeho podaní najlepšia premiérová sezóna nováčika v celej histórii NHL. Mužstvo bez väčších hviezd si dokonale sadlo. Široká verejnosť teda bola v domnení, že klub bude chcieť súpisku udržať v nezmenenej podobe aj naďalej a nebude chcieť narušiť dokonalú chémiu.

Opak je ale pravdou, pretože podľa informácií Davida Schonea z denníku Review Journal v klube končí hneď dvojica ťahúňov, ktorí sa nemalou mierou pričinili o minuloročný úspech. Konkrétne ide o útočníkov Jamesa Neala a Davida Perrona, ktorým končia zmluvy a klub ich predĺženie neplánuje. 30-ročný kanadský forward Neal bol v uplynulej sezóne šiestym najproduktívnejším hráčom Golden Knights, keď si v 91 zápasoch pripísal 55 bodov (z toho v 20 zápasoch play off 11 bodov).

Rovnako starému Perronovi sa darilo ešte viac. V klubovej produktivite mu patrila tretia priečka za 75 bodov v 85 zápasoch (15 zápasov v playoff a 9 bodov). Tieto zmeny tak výrazne môžu pomôcť slovenskému útočníkovi Tomášovi Tatarovi, ktorý po vysedávaní na tribúne vo vyraďovacej časti zrejme dostane opäť poriadnu príležitosť v základnej zostave Vegas Golden Knights.

James Neal a David Perron

Zdroj: Reviewjournal.com Nhlnews.cz | Foto: Twitter