Zhrnutie Fortuna ligy: Tehelné pole pískalo, Žilina ožila, Trenčín horí

V 3. kole Fortuna ligy sa na Tehelnom poli pískalo. Wiess vyhlásil, že nechce dostať infarkt. Žilinčania prekvapujú – na štadión si opäť našlo cestu vyše dvetisíc ľudí.

Opäť sa opakuje klasický scenár futbalistov Slovana Bratislava – v prvom polčase, ich výkon vyzerá ako po rannej šichte za pár eur. V tom druhom predvedú futbalové divadlo. Žilinčania si pripomenuli, aké je to tešiť sa z výhry.

Žilina – Banská Bystrica

V Žiline si ľudia začali užívať futbal. Zápas sa niesol v znamení derby. O tom by sa dalo pochybovať. Žilina je od Bystrice ďaleko a tréner Ščasný s českou konfrontáciou veľmi nesúhlasil. Žilinčania hrali celý zápas výborne. Po 74. minúte viedli už 4:0. Každý gól by sa hodil na Gól mesiaca. V 79. minúte komicky upravil výsledok na konečných 4:1 Depetris. V Žiline si tri body zaslúžili. Banskobystričania na výsledok v Trnave nenaviazali.

Skalica – Trenčín

Hyballa v Trenčíne nebol šťastný a tak odišiel. Tím prebral Zimen, ktorý si priemiéru užil. Trenčín síce vyzeral na ihrisku lepšie, svoje šance však nevyužil. Potom, čo Kupusovič netrafil bránu z metra, prišiel trest v podobe penalty pre domácich. Následne Nagy poslal Maduho na párky a rozvlnil sieť. Skaličania sa tak s úvodom sezóny popasovali celkom dobre. To sa však nedá povedať o trenčianskom AS, ktorý v troch zápasoch nestrelil ani jeden gól. Konečný výsledok 2:0.

Slovan – Michalovce

Na Tehelnom poli to zívalo prázdnotou. Zemplín sa vyznamenal pekným gestom, ktorý sa mu aj mohol vyplatiť, keďže po prvom polčase viedol už dvojgólovým rozdielom. Diváci pískali, Weiss mal vysoký tlak. V kabíne sa však podľa jeho slov, nerozčuľoval. Štyria noví hráči spravili pred domácim “kotlom” prievan. V 84. minúte, domáci tím viedol 3:2. V nadstavenom čase upravil na konečných 4:2 Jeřábek. Weiss v budúcnosti nechce dostať infarkt, Hrnčár je z výsledku smutný.

Trnava – Podbrezová

Nováčik súťaže berie body, kde sa dá. Výnimkou nebola ani Trnava. Síce domáci viedli 1:0 už v 7. minúte, ďalšie šance sa im využiť nepodarilo. Neskôr sa im to vypomstilo, keď v 84. minúte vyrovnal hosťujúci Cobnan. Trnavčanom tak uteká domáca súťaž. Verme, že sa presadia aspoň v tej európskej. Nováčik z Podbrezovej si zaslúži pochvalu. Tréner Skuhravý však v oblakoch nelieta a výkon v Trnave zhodnotil triezvo.

Dunajská Streda – Zlaté Moravce

Tento zápas mal jasného favorita. Dunajská Streda potvrdila svoje kvality a vyhrala rozdielom triedy 3:0. Presadil sa mladučký Veselovský, famózny Krstovič a navrátilec Kalmár. Domáci sa tak na Konferenčnú ligu naladili dobre. Naopak, Zlatomorovčania ostali sklamaní. Vyzerá to tak, že hráči pod Guľom môžu byť v tejto sezóne naozaj silní.

Liptovský Mikuláš – Ružomberok

Kto si chcel pozrieť celovečerný film, ale radšej prepol na tento zápas, zaspával sklamaný. V prvom polčase sa neudialo prakticky nič. Druhý polčas vyzeral o niečo zaujímavejšie, gól však nepriniesol. Najväčšiu príležitosť mali v nadstavenom čase netrafili však prázdnu bránu. Konečný výsledok 0:0.

Zdroj: Flashscore.sk | Foto: Instagram/mfk_skalica, Instagram/mskzilina