ZHROZENIE V F1: ŠÉF POPREDNÉHO TÍMU JE TOTÁLNE BEZRADNÝ!

Nová sezóna kráľovnej motoristického športu odštartovala VC Bahrajnu. Vyhral ju úradujúci majster sveta Max Verstappen pred svojim tímovým kolegom Sergiom Pérezom. Na pódium sa trošku nečakane dostal aj legendárny Fernando Alonso.

41-ročný Španiel prehral o takmer pol minútu s Pérezom, na víťaza stratil cez 40 sekúnd. Zatiaľ, čo pre stajňu Aston Martin je to pomerne slušný úspech, ktorý okoril aj jeho tímový kolega Lance Stroll svojou 6. priečkou, len ťažko sa hľadali slová šéfovi tímu Mercedes AMG.

„Naozaj to nebolo dobré. Chýbal nám výkon asi v každej oblasti. Red Bull je akoby na úplne inej planéte. Je to niečo, čo nám robí veľké starosti. Sú až príliš ďaleko pred nami a pripomína mi to naše najlepšie roky. Ostatným sme v prípade potreby nadeľovali sekundu v každom kole,“ zaspomínal si Wolff na najdominantnejšie obdobie Mercedesu, ktorému sa podarilo ukoristiť až 8 titulov v Pohári konštruktérov v rade.

„Musí to byť náš cieľ. Musíme ísť krok po kroku a vrátiť sa späť. Viem, že je to v našich silách, hoci je evidentné, že zo dňa na deň sa to rozhodne nestane. Neviem, čo sa ešte tento rok stane, ale musíme nájsť nejakú zázračnú pilulku, ktorá nám dodá aspoň pol sekundy.“

„Žiadnu takú sme však doteraz nenašli. Ak sa pozrieme na naše súčasné možnosti, tak dotiahnutie Red Bullu je prakticky nereálne,“ doplnil šéf Mercedesu, ktorý rovnako ako zvyšok kompetentných už zo zimných testov a tréningov pred hlavným závodom cítil, ako ieto preteky dopadnú. Mimochodom, Mercedesy obsadili až 5. a 7. priečku zásluhou Hamiltona a Russella.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený FORMULA 1® (@f1)

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený FORMULA 1® (@f1)

Zdroj: Sky Sports | Foto: Instagram