Žiadosť zamietnutá: V Premier League neprešla dôležitá zmena!

Anglická Premier League patrí medzi najnáročnejšie futbalové súťaže sveta a v aktuálnej sezóne je zápasové tempo najmä pre účastníkov európskych pohárov doslova pekelné. Niektoré celky od septembra až do januára budú hrať nepretržite dva zápasy týždenne, čo je takmer neúnosné, alebo minimálne veľmi náročné na fyzickú i psychickú stránku hráčov. Do toho sa ešte musia poprední futbalisti zúčastňovať medzištátnych zrazov.

Napriek tomu však výkonný riaditeľ Premier League Richard Masters potvrdil, že behom rozbehnutého ročníka sa nič nebude meniť a aj naďalej budú mať manažéri k dispozícii len tri striedania. Vo väčšine popredných ligových súťaží a taktiež v pohárovej Európe je možné obmeniť behom zápasu v aktuálnej sezóne až päť futbalistov.

Podľa prieskumu televízie Sky Sports je aktuálne za zvýšenie počtu striedaní desať klubov, osem je proti a zástupcovia dvoch celkov sa pre túto televíziu nevyjadrili. Veľkým zástancom zmeny pravidiel bol napríklad Klopp, podľa ktorého by to bolo veľmi prospešné. Podobného názoru bol aj Guardiola. Mnohí si však myslia, že by toto pravidlo zvýhodňovalo TOP tímy, pretože tie majú aj na lavičkách viac kvalitných hráčov. V rozpore s týmto tvrdením je avšak napríklad názor z táboru Brightonu. Výkonný riaditeľ Paul Barber sa nechal počuť, že manažérovi i hráčom tohto klubu by sa zmena pozdávala.

[poll id=”397″]

klopp

Zdroj: Skysports.com | Foto: Twitter