ŽIARI V REALE MADRID: ZNÁMY KLUB HO V 18 ROKOCH ODMIETOL!

Prestupové obdobie je častokrát veľmi rušné a náročné. Mnoho klubov musí zháňať nových hráčov. Súčasťou tohto procesu je ale aj odmietanie svojich doterajších zverencov či prípadných posíl. Jeden klub môže ľutovať, že svojho času odmietol súčasnú superstar Realu Madrid!

Chorvátsky záložník Luka Modrič začínal s kariérou v drese materského Dinama Záhreb, z ktorého v roku 2008 odišiel do angického Tottenhamu za 21 miliónov eur. V Londýne strávil štyri roky a následne v lete 2012 zamieril do Realu Madrid. Ten dal za neho 30 miliónov eur a tomuto klubu je verný dodnes. Dokonca je momentálne považovaný za jedného z najlepších záložníkov sveta.

V jeho kariére však mohlo byť všetko inak, pretože ako 18-ročný mal odísť do francúzskej Ligue 1. Zaujímal sa o neho vtedy klub FC Sochaux-Montbéliard, ktorý v súčasnsoti hráva druhú francúzsku ligu. Dinamo si však za Modriča pýtalo 5 miliónov eur a to sa klubu zdalo príliš veľa.

Navyše, vtedajší asistenet trénera Sochaux Mehmed Baždarević uviedol, že Chorvát bol podľa nich vtedy už príliš starý na to, aby sa stal súčasťou ich akadémie. Môžme len hádať, kde by mohol byť francúzsky klub dnes, keby vtedy získal Luku Modriča do svojich služieb.

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter, YouTube