Zidane sa vyjadril k odchodu superstar: „Nemám s tým problém, no…!“

48-ročný Zinedine Zidane je pripravený bojovať so svojimi zverencami o obhajobu majstrovského titulu, hoci toto leto bolo vskutku netradičné. Nie len z pohľadu oneskoreného dohrávania domácej súťaže či Ligy Majstrov, ale aj preto, že na prestupovom trhu tradične aktívny Real Madrid nepriviedol žiadnu posilu.

Naopak, klub už opustili nielen James Rodríguez a Achraf Hakimi, ale aj ďalší menej známi hráči. Viacerí mladíci pre zmenu zase zamierili na hosťovania. V neda´vnej minulosti sa zmieňovali aj možné odchody Modrića do Interu Miláno či Marcela do Juventusu, z ktorých avšak zišlo. K definitívnemu rozuzleniu ale prichádza v prípade ostro sledovaného muža – Garetha Balea. Ten napokon zamieril formou hosťovania do Tottenhamu, odkiaľ v roku 2013 prišiel do Madridu ako vtedy najdrahší futbalista histórie.

„Nemám s tým žiadny problém, no nesúhlasím s tvrdeniami, že som ho vytlačil z tímu a taktiež s ním osobne nemám nijaký konflikt,“ povedal Zidane, ktorý avšak v nedávnej minulosti opakovane dával príležitosti iným hráčom a najlepší strelec v histórii reprezentácie Walesu jednoducho nefiguroval v jeho ďalších plánoch v Madride.

Bale pritom za Real stihol streliť viac než 100 gólov, bol jedným z kľúčových hráčov, napríklad pri triumfe tohto klubu v Lige Majstrov 2016 a zrejme posledný pamätný zápas odohral v júni 2018, keď dvomi gólmi rozhodol o triumfe Realu nad Liverpool vo finále Ligy Majstrov. Na krídelných pozíciách v Reale sa teraz o miesto budú biť brazílsky mladíci Vinícius a Rodrygo, v lepšiu sezónu bude veriť Eden Hazard a do zostavy by sa radi radi vrátili aj Isco či Asensio.

Asensio vynechal vinou zranenia takmer celú sezónu

Zdroj: Mirror.co.uk | Foto: Twitter