Zidane si mal vybrať medzi Messim a Ronaldom: Fanúšikovia Portugalca sú v šoku!

Už niekoľko rokov sa futbal nesie v znamení megasúboja dvoch hviezd, ktorými sú Cristiano Ronaldo a Lionel Messi. Zatiaľ čo argentínsky futbalista má na konte už 5 Zlatých lôpt, Portugalec o jednu menej.

A práve po veľmi úspešnom roku s Realom Madrid môže Ronaldo v počte týchto prestížnych individuálnych trofejí dorovnať svojho odvekého rivala. Čím viac sa blíži termín odovzdania Ballon d´Or, respektíve Zlatej lopty, tým väčšmi sa novinári pýtajú na meno víťaza rôznych významných osobností či legiend svetového futbalu.

Hráči Realu Madrid na čele so Sergiom Ramosom a Iscom v tom majú jasno. Víťazom sa podľa nich má stať Cristiano Ronaldo. Rovnaký názor má aj belgická superstar z Chelsea Eden Hazard: “Myslím, že cenu si zaslúži Ronaldo, pretože vyhral s Portugalskom, vyhral La Ligu a vyhral Ligu majstrov.”

Novinári otázku ohľadom favorita na Zlatú loptu položili aj trénerovi Realu Madrid Zinedinovi Zidanovi. Kto čakal jednoznačnú odpoveď, a teda meno Cristiana Ronalda, zostal prekvapený alebo sklamaný: “Nejdem dávať nikoho na pódium. Zlatá lopta je niečo iné, hlasujú ľudia,” povedal Zinedine Zidane pre španielsky denník Sport.

Tréner Zidane doposiaľ vždy vyjadril podporu svojmu zverencovi Cristianovi Ronaldovi, avšak teraz jeho meno nespomenul. Je to preto, že 45-ročný Francúz vidí ako víťaza Zlatej lopty skôr Messiho? Odpoveď na túto otázku vie zrejme iba Zidane. Na druhej strane, ktovie, ako sa k takejto diplomatickej odpovedi svojho kouča postaví samotný Ronaldo.

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter