Zidane zarába veľa? Jeho trénerskí kolegovia majú aj dvojnásobky!

Španielsky futbalový tím Real Madrid zažil v uplynulých dňoch veľký návrat. Na lavičku spomínaného celku sa po približne 8 mesačnej pauze vracia Zinedine Zidane. Ten si oproti minulému obdobiu príde aj na výrazne vyšší plat. Ako je to však v porovnaní s jeho trénerskými kolegami?

Francúz nastupoval v drese španielskeho celku ešte ako futbalista. Neskôr sa stal trénerom záložného tímu Realu Madrid a to Castilly. Bol však povolaný do prvého mužstva, s ktorým sa mu podarilo trikrát po sebe triumfovať v Lige majstrov.

Aj tieto triumfy prispeli k tomu, že jeho plat narástol z 2,5 milióna až na 7,5 milióna eur ročne. Po svojej viacmesačnej odmlke si však prilepší ešte viac, keďže jeho nová zmluva mu vynesie 12 miliónov a obsahuje aj bonusy, ktoré by túto sumu mohli výrazne navýšiť. Ako je však na tom v porovnaní s jeho trénerskými kolegami?

Napríklad taký Diego Simeone, ktorý včera vypadol so svojím tímom z Ligy šampiónov po fantastickom výkon Cristiana Ronalda, dostáva od Atlética Madrid dvojnásobok, čo činí 24 miliónov eur. José Mourinho zarobil v Manchestri United o 4 milióny menej ako Simeone a to 20 miliónov za sezónu. Mauricio Pochettino, ktorý patril medzi kandidátov na post trénera “Los Blancos”, si príde na 10 miliónov, Jürgen Klopp zarobí v Liverpoole FC 8,5 milióna a Massimilianovi Allegrimu pribudne za rok na účet od Juventusu rovných 8 miliónov.

46-ročný francúzsky kormidelník tak síce nezarába málo, avšak jeho plat nedosahuje také horibilné čiastky, aké dostavajú napríklad spomínaný Diego Simeone, či kontroverzný Portugalčan José Mourinho, ktorý bol hlavným adeptom na trénera “Bieleho baletu”, ak by sa nepodarilo zrealizovať návrat Zidana.

José Mourinho

Zdroj: As.com | Foto: Twitter