Žilina ukončila baráž a druhý rok po sebe sa zachránila v extralige

Hokejisti MsHK DOXXbet Žilina sa opäť zachránili v extralige, keď v štvrtkovom piatom barážom zápase zdolali tím HC 07 Detva 3:2 a v sérii zvíťazili 4:1 na zápasy.

Tohtoročná baráž sa zdala byť po prvom dueli v jasnej réžii hokejistov Žiliny. Po druhom zápase mohlo byť všetko inak, Detva sa spamätala z vysokej prehry a triumfovala na žilinskom ľade 6:5. To ale bolo z pohľadu hostí všetko, pretože zverenci trénera Petra Mikulu drámu nedopustili. Vonku vyhrali 1:6, 1:3 a po dnešnom triumfe sa zachránili medzi slovenskou elitou druhý rok po sebe, keď vlani zdolali Bardejov rovnako 4:1 na zápasy.

MsHK DOXXbet Žilina – HC 07 Detva 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Góly:

29. Krajči (Jabrocký, Drevenák), 36. Demel (Procházka, Nádašdi), 45. Drevenák (Nádašdi, Demel) – 8. Parkhouse (Graham), 60. Říha (Petro, Srnka)

Zostavy:

MsHK DOXXbet Žilina: Cibuľa – Krčula, Grman, Hudec, Nádašdi, Bobček, Ďurkech, Mravec, Lipovský – Kanko, Demel, Procházka – Drevenák, Jabrocký, Krajči – Valášek, Drábek, Staněk – Bezák, Paleček, Šimko

HC 07 Detva: Volentier – Hataš, Pač, Sládok, Zorvan, Predajniansky, Mačkovič, Pinka – Buda, Fekiač, Žilka – Parkhouse, Srnka, Graham – Říha, Petro, Themár – Hajnik, Kanaet, Jakubík

foto: HC07 Detva – FB fanpage