Zimomriavky: TOP spoločné akcie tria Hossa-Gáborík-Demitra!

Asi netreba dlho rozoberať, že zlatá éra nášho hokeja je už len minulosťou, krásnou minulosťou. Ak sa nebudeme zaoberať medailovými úspechmi, tak rozhodne si nejeden fanúšik spomenie v súvislosťou so slovenským hokejom aj na zrejme najlepšiu útočnú formáciu, aká nás kedy reprezentovala.

Jedným dychom treba dodať, že zároveň by ju mohla aj IIHF zaradiť medzi vôbec najlepšie útoky, aké kedy hokejový svet uzrel. Pavol Demitra, Marián Gáborík a Marián Hossa majú toho veľa spoločného. Všetci urobili veľkú stopu a preslávili Slovensko v zámorí, všetci si prešli Duklou Trenčín, hoci Demitra prešiel mládežníckymi kategóriami v Dubnici.

Spoločne predvádzali neskutočné výkony v Trenčíne v sezóne 2004/05 a je takmer neuveriteľné, že napokon nezískali pre Duklu titul. Zároveň si títo traja hráči boli blízki aj v súkromí. Možno práve z toho dôvodu im to klapalo aj na ľade. Škoda, že dnes sú už medzi nami len dvaja z nich.

Branislav Kysucký na svojom YouTube kanáli spracoval parádne 288-sekundové video spoločných okamihov tejto legendárnej útočnej formácie, ktorej sa bál takpovediac celý svet. Jedným slovom dokonalé!

Foto | Video: Streamable.com, YouTube/Branislav Kysucký