Zlatan Ibrahimovič porovnal brazílskeho a portugalského Ronalda. Povedal to narovinu!

O Zlatanovi Ibrahimovičovi je známe, že jeho najväčší idol je Ronaldo Luís Nazário de Lima, respektíve brazílsky Ronaldo. Aký má však názor na portugalského Ronalda, aktuálneho držiteľa Zlatej lopty?

Zlatan Ibrahimovič obdivoval brazílskeho Ronalda už ako tínedžer. O dvojnásobnom držiteľovi Zlatej lopty, bývalom hráčovi klubov ako PSV, FC Barcelona, Inter Miláno či Real Madrid, ale aj Majstrovi sveta z roku 2002 vyslovil len tú najväčšiu chválu:

“Myslím si, že Ronaldo, El Fenomeno (pozn. prezývka brazílskeho Ronalda), bol najlepší. Bol príkladom toho, o čom futbal je. Nad všetkým, čo urobil, som žasol. Spôsob, akým dribloval, akým bežal. Ronaldo bol prirodzený talent. Narodil sa, aby sa stal tým, čím bol. Nebolo to niečo, čo by natrénoval. Tento typ hráča sa netvorí, ale rodí. Je jedinečný.”

zlatan ibrahimovic
Zlatan je veľkým obdivovateľom brazílskeho Ronalda

Zlatan, ktorý si nezvykne dávať servítku pred ústa, sa vyjadril aj na adresu Cristiana Ronalda a porovnal tak oboch menovcov: “Je to niečo iné, pretože on je výsledkom tvrdej driny a tréningu. Nie je to prirodzené.” Svojím spôsobom je to aj pochvala pre portugalského kapitána, no ak by si mal Zlatan vybrať medzi portugalským a brazílskym Ronaldom, odpoveď je jednoznačná – El Fenomeno s legendárnym číslom 9 na chrbte.

Ronaldo Luís Nazário de Lima

Zdroj: Thesportbible.com, YouTube.com | Foto: Armfootball.com, Facebook