Zlatí “žolíci”: Títo hráči strelili v Premier League z lavičky najviac gólov!

Tí najlepší hráči zvyčajne do zápasov naskakujú od prvej minúty. Je však veľkou výhodou, ak máte tak široký káder, že aj na lavičke je ofenzívna kvalita, a to taká, že dokáže rozhodovať zápasy.

Dokázali by ste si tipnúť, kto strelil v ére Premier League (od augusta 1992) najviac gólov ako striedajúci hráč? Ak vám prišiel na um Ole Gunnar Solskjaer, nebol to zlý tip, no ten ich strelil po naskočení z lavičky sedemnásť, vďaka čomu sa delí o 4.-6. miesto. Rovnaký počet gólov strelili po tom, ako neboli v základe aj Nwankwo Kanu a Daniel Sturridge.

Ešte o niečo lepšia však je v tomto ohľade iná trojica hráčov. A tým úplne najlepším je ikonický Jermain Defoe, ktorý sa najviac preslávil ako hráč Tottenhamu, no Premier League si zahral aj za West Ham, Portsmouth, Sunderland a Bournemouth. Ten sa ako striedajúci hráč presadil 24 krát. Nasleduje ho Olivier Giroud s 21 gólmi a tretí je v tomto ohľade Javier Hernández známy ako Chicharito, a to s 19 gólmi.

Pri pohľade na posledný stĺpec, a síce na čas potrebný na jeden gól z lavičky sú najlepší z hráčov, ktorí strelili ako náhradníci viac než 10 gólov Sergio Aguero a Edin Džeko.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jermain Defoe OBE (@iamjermaindefoe)

Premier League len s gólmi Angličanov: Bizár v podaní Brightonu!

Zdroj: Transfermarkt | Foto: Instagram/Kunaguero, Instagram/Iamjermaindefoe