“Zlatú loptu by som si zaslúžil!” Samochvála alebo triezvy pohľad?

Kandidátov na tohtoročné víťazstvo v tejto prestížnej súťaži bolo viacero, no jeden z nich vynikal zvlášť. Poľský útočník Byernu Mníchov, Robert Lewandowski bol určite najvážnejším kandidátom na prebratie si Zlatej lopty pre najlepšieho futbalistu sezóny.

Žiaľ, kompetentní rozhodli, že žiada Zlatá lopta sa za sezónu 2019/20 udeľovať nebude. Vraj pandémia koronavírusu ovplyvnila jednotlivé súťaže a nemohlo sa objektívne posudzovať, ktorý hráč bol ten najlepší. Fanúšikovia a odborníci však majú iný názor a všetci zhodne tvrdia, že lepšieho futbalistu ako Lewandowskeho v minulej sezóne nebolo. A myslí si to aj samotný hráč.

>>>Nič z toho sa nemuselo udiať, ak by Lewa prestúpil do Realu. Detaily ponúkanej zmluvy z roku 2013 -TU-<<<

V interview s poľským magazínov Sportowe Fakty dostal “Lewy” otázku, komu by on udelil Zlatú loptu. “Sebe. S Bayernom sme vyhrali všetko, čo sa dalo. V každej súťaži: v Bundeslige, Nemeckom pohári a Lige Majstrov, plus bol som v nich najlepším strelcom,” oprel sa o fakty 32-ročný rodák z Varšavy. 55 gólov a 10 asistencií dosiahol v 46 zápasoch minulej sezóny v spomínaných súťažiach.

A ako Lewandowski reagoval na rozhodnutie neudeľovania Zlatej lopty za sezónu 2019/20? Ako pravý profesionál. “Nemyslím na to. Moja priorita bola vyhrať Ligu Majstrov. Nemyslím na žiadne individuálne trofeje,” vyjadril sa Poliak. Asi sa my všetci futbaloví priaznivci, ktorí pravidelne sledujeme európske súťaže zhodneme, že “Lewy” si v uplynulej sezóne Zlatú loptu jednoznačne zaslúžil. Niektorí z fanúšikov však zašli ešte ďalej a na internete vytvorili petíciu proti zrušeniu odovzdávania tejto ceny, ktorú by podľa nich mal dostať Lewandowski.

lewandowski

Zdroj: Givemesport.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter