Zlé správy pre Valjenta a spol.: Čo bude ďalej s RCD Mallorca?

Futbalový klub RCD Mallorca, ktorého pevnou súčasťou je i náš stopér Martin Valjent, má za sebou poriadne turbulentné obdobie. Z La Ligy (vtedy ešte Primera División) sa prepadol pred pár rokmi až do tretej najvyššej ligy. Medzičasom sa vrátil medzi elitu, opäť zostúpil a zase sa vrátil.

Aj preto v klube verili, že situácia sa konečne stabilizuje, čo zvýši i pravdepodobnosť zisku sponzorov. Prvá polovica ročníka tomu celkom nasvedčovala a Valjentovci sa držali v bezpečnej vzdialenosti od pásma zostupu. To je ale minulosťou. Do kariet nehrajú celku ani ďalšie okolnosti.

Mallorca podľa očakávaní nestačila v pondelkoj dohrávke na Real Madrid a po polčase 0:0 napokon prehrala 0:3, keď sa dvakrát presadil Benzema a raz Camavinga. Žiaľ, pre klub to bola už piata prehra v rade, čo znamená aj prepad na 16. miesto, a to len dva body od zostupu.

Druhou zlou správou je pre Mallorku to, že celky zo spodných priečok ožívajú. Trio aktuálne zostupujúcich klubov (Cádiz, Alavés, Levante) začalo získavať body. Za posledných päť kôl päť až sedem. Okrem toho v zostávajúcich deviatich kolách sa stretne Mallorca aj s triom TOP klubov (FC Barcelona, Atlético Madrid, FC Sevilla). Naopak, spomedzi tímov pod ňou ju čaká len jediný duel. Dokáže sa navzdory týmto okolnostiam klub, ktorý zamestnáva Valjenta, no i brankára Greifa, zachrániť?

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený RCDMALLORCA (@rcdmallorcaoficial)

Zdroj: Flashscore | Foto: Instagram/Martinvaljent