Zlé znamenie: Koeman začína vykresľovať “šedivý scenár”!

FC Barcelona vstúpi do novej sezóny La Ligy v čase, keď niektoré tímy majú za sebou už dva ligové zápasy. Jej súperom bude Villarreal, ktorý má na konte štyri body. Jej nový tréner Ronald Koeman však podľa španielskych médií nevidí situáciu príliš ružovo.

Popredný denník Marca uvádza, že hoci navonok sa Koeman snaží tváriť optimisticky a neustále hovorí o svetlej budúcnosti, v súkromí to tak necíti. Pred sezónou totižto prijal tzv. monopolizáciu športových rozhodnutí, čo v praxi znamená, že má silné slovo pri rozhodovaní o hráčoch a pod.

Podľa jeho slov však toto rozhodnutie prináša nežiadúci následok v podobe citeľného dištancovania sa riaditeľov Barcelony, na čele s jej prezidentom od “výsledkov”, čo vníma ako alibizmus vedenia klubu. Rovnako sa má obávať o to, ako tento “revolučný” scenár ovplyvní jeho zverencov a jeho vzťahy s nimi. Samotný tréner zrejme nie je vôbec presvedčený o dostatočnej kvalite kádra, a teda jeho schopnosti uspieť v náročnej sezóne. Aspoň to teda takýmto štýlom prezentujú dobre informované médiá, ktoré sa obávajú šedej budúcnosti veľkoklubu.

Keď k tomu pripočítame zábery Messiho tváre z duelu proti Elche či všeobecnú nedôveru zo strany fanúšikov i odborníkov, bude vskutku zaujímavé sledovať, ako to vlastne s Barcelonou v sezóne 2020-21 dopadne.

ronald koeman

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter