Zlomový okamih? Toto Real Madrid skutočne potreboval!

Zinedine Zidane živí ako manažér aj naďalej nádeje na štvrtý triumf v Lige Majstrov. Po tom, ako jeho zverenci s odretými ušami prešli skupinovou fázou, totižto vyradili Atalantu a v úvodnom štvrťfinálovom dueli na svojom štadióne našli recept aj na Liverpool FC.

Dva góly Viníciusa Juniora a jeden Marca Asensia rozhodli o triumfe 3:1, a teda, Real zopakoval výsledok z finále Ligy Majstrov 2018, hoci vtedy dal dva góly Bale a jeden pridal Benzema. V odvete tak stačí gigantovi z Madridu aj akákoľvek prehra o gól. Čo však môže tešiť fanúšikov?

Forma niekdajšieho veľkého talentu a údajného nástupcu CR7 Marca Asensia. Medzičasom už 25-ročný krídelník či ofenzívny záložník sa nesie totižto v posledných týždňoch na streleckej vlne, čo je veľký kontrast oproti jeho úpadku zavinenému čiastočne aj zraneniami. Od začiatku sezóny 2018/19 do polovice marca 2021 sa totižto v súčte sotva predral na dvojciferný počet presných zásahov vrámci všetkých súťaží.

asensio real madrid

Od 20. marca sa avšak presadil vo všetkých štyroch dueloch Realu, ktoré tento klub zároveň všetky vyhral o dva góly. Najskôr zavŕšil triumf v pomere 3:1 nad Atalantou, následne sa presadil aj v ligových dueloch s Celtou Vigo a Eibarom, aby si streleckú fazónu udržal aj proti Liverpoolu. Môžu byť práve jeho zlepšené výkony a gólové prídely, čím do istej miery odbremeňuje Benzemu, kľúčovým okamihom záveru sezóny pre “Biely balet”, ktorý stále môže bojovať aj o obhajobu domáceho titulu?

Záber z roku 2017, keď bol Asensio vynášaný do nebies!

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Whoscored.com | Foto: Twitter