Zmeny v klube: Čo to znamená pre nášho Ondreja Dudu?

25-ročný ofenzívny stredopoliar slovenskej reprezentácie Ondrej Duda v januári zamieril na hosťovanie do Premier League. V Anglicku sa okamžite uchytil, veď manažér Norwichu Daniel Farke ho zaradil po príchode do základnej zostavy vo všetkých siedmych ligových dueloch. Čo s ním však bude ďalej?

V berlínskej Herthe patril v uplynulej sezóne medzi ťahúňov, no v jesennej časti veľmi často len sedel na lavičke a odohral sotva 600 minút. Dalo by sa povedať, že sa dostal do nemilosti trénera Jürgena Klinsmanna, čo mal byť aj jeden z dôvodov, prečo bol pustený na hosťovanie.

Práve Klinsmann však už nie je na svojej pozícii a behom prestávky zavinenej koronavírom ho nahradil nemenej skúsený Bruno Labbadia. Čo to môže pre Ondreja Dudu, ktorý bol prestížnym webom zaradený medzi TOP3 zimné prestupy, znamenať? 

„To, že sa vrátim do Herthy Berlín, mám zakotvené vo svojej zmluve. Uvidíme však, čo bude v lete. Zatiaľ sa tým nezaoberám,“ uviedol slovenský stredopoliar pre oficiálny web SFZ a na otázku, kde sa cíti lepšie odpovedal: „Ťažko porovnávať tieto dve krajiny, ale asi by som povedal, že Anglicko, keďže som po príchode do Norwichu začal hrať. Cítim sa tu naozaj dobre, až na situáciu ohľadom koronavírusu.“

Dá sa tak povedať, že rozhodujúci bude záujem Labbadiu o zotrvanie Dudu v Bundeslige. Nemenej dôležitým faktorom ale bude aj (ne)pokračovanie Premier League. Ak by sa zdanlivo beznádejný Norwich totižto udržal aj vďaka nášmu reprezentantovi medzi anglickou elitou, zrejme by do Berlína spoločne s košickým odchovancom dorazila aj ponuka na trvalý prestup.

Zdroj: Futbalsfz.sk | Foto: Twitter