ZNÁMA LYŽIARKA ASI KONČÍ KARIÉRU: “SMOLIARKA” OHLÁSILA, ŽE JE TEHOTNÁ!

Má 31 rokov a za sebou dvanásť sezón vo svetovom pohári v zjazdovom lyžovaní. Záverečného podujatia tejto sezóny v Andorre sa však už nezúčastní, keďže s prekvapením zistila, že je tehotná. Riskovať, ako sama jasne povedala, rozhodne na svahu nebude.

Vzhľadom k tehotenstvu a veku je dosť možné, že rakúska alpská lyžiarka Tamara Tippler, ktorá sa špecializovala na zjazd a Super-G, sa tak už v súťažných pretekoch nikdy neobjaví, i keď kariéru oficiálne neukončila.

Rakúšanca síce nikdy nepatrila k veľkým hviezdam, no i tak sa dá nazvať smoliarkou. V kariére sa totižto vrámci svetového pohára až desaťkrát objavila na stupňoch víťazov (raz v zjazde a deväť krát v Super-G), no nikdy nevyhrala. Má v zbierke po päť druhých a tretích miest. Naposledy bola na pódiu 30. januára 2022 v nemeckom Garmisch-Partenkirchene, kde skončila v Super-G na 3. mieste.

Jej rekordnou sezónou bola 2020-21, keď obsadila v celkovom hodnotení SP 11. miesto. V rovnakej sezóne obsadila v Super-G konečné 4. miesto.

Nikdy nezískala ani medailu z veľkého podujatia, hoci sa zúčastnila troch MS a dvoch ZOH. Najbližšie k medaile bola v Super-G na ZOH 2022, kde skončila štvrtá so stratou troch stotín na bronz a tridsiatich troch stotín na zlato.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Tamara_Tippler (@tamara_tippler)

Zdroj: Wikipedia | Foto: Instagram