Znepokojený Wenger: Jeho slová sú zrejme čistou pravdou!

Arséne Wenger sa do pamätí fanúšikov vryl predovšetkým ako dlhoročný manažér Arsenalu, ktorý celé dve desaťročia privádzal do Ligy Majstrov. Po konci v klube je naďalej veľmi aktívny, pričom jeho vyhlásenia sú často vizionárske, no bohužiaľ aj trpko pravdivé.

„Žijeme vo svete, ktorý sa zameriava na preskupenie moci medzi elity, čo je veľmi znepokojujúce. Platí to aj pre futbal. Preto sa neobávam o budúcnosť Premier League. Tá je silná a prežije. Menšie kluby však majú teraz veľké problémy. Z 92 klubov (pozn. ktoré nastupovali do sezóny 2019/20 v prvých štyroch anglických ligách) je podľa mojich informácií až 65 vo finančnej tiesni. To je veľký problém, pretože futbal ako celok potrebuje aj nižšie ligy, v ktorých majú šancu ukázať sa mladí hráči. Viem, že potrebujeme elity, no taktiež základ,“ povedal pre Goal.com Wenger.

„Mnohé kluby pre zatvorené štadióny prídu o veľké peniaze, ktoré sú pre ich činnosť kľúčové. Ľahko sa z profesionálnych celkom môže stať amatérske,“ dodal. Taktiež uznal, že tento problém sa zďaleka netýka len Anglicka. Podľa aktuálnych odhadov príde futbal pre koronavírus celosvetovo minimálne o 20% príjmov, čo je v tomto gigantickom kolotoči závratných 12 miliárd libier. Práve tie môžu položiť futbal na kolená.

„Takéto situácie plodia jediný záver – silné kluby sa stanú ešte silnejšími a slabé ešte slabšími,“ uzavrel svoj trpký monológ Francúz, ktorý sa dostal veľmi vysoko aj v rankingu TOP manažérov histórie Premier League.

Wenger odmietol Real

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter