Zopakuje sa krutá história? TOTO môže priniesť žreb LM UEFA!

Celkový víťaz môže byť len jeden, a ako sa hovorí, kto sa ním chce stať, musí zdolať každého. Avšak, niekedy sa predsa len stane, že žreb je až príliš krutý. Tak ako pred pár dňami, keď losovanie dodatočnej baráže o účasť na futbalových MS 2022 prisúdilo do jedného mini-pavúka Portugalsko a Taliansko.

V tohtosezónnej edícii LM sa v skupine A stretli Paris Saint-Germain a Manchester City, teda dvaja kandidáti na celkový titul. Napokon postúpili pomerne s prehľadom obaja, pričom skupinu vyhralo Citizens. Z toho vyplýva jediné, a síce, že medzi nenasadenými tímami bude v pondelok 13. decembra aj PSG.

Bohatý parížsky klub viacerí už dlhšiu dobu považujú za jeden z najsilnejších tímov futbalového sveta, hoci Ligu Majstrov ešte ovládnuť nedokázal (v sezóne 2019/20 prehral finále s Bayernom). Teraz ale musí očakávať, že ho hneď v osemfinále bude čakať nepríjemný súper.

Hľadať medzi víťazmi skupín slabého súpera nemožno, no azda najhoršou možnosťou by pre zverencov Mauricia Pochettina mohlo byť postavenie sa zoči-voči mníchovskému Bayernu, suverénovi skupine E. Tieto dva kluby sa stretli spolu nielen v spomínanom finále 2020, ale aj v minulej sezóne, keď pre zmenu Parížania postúpili cez Bayern do semifinále.

Toto by bol mimoriadne pikantný dvojzápas! Nehovoriac o tom, že taký Messi, ktorý najmä v Ligue 1 nepôsobí práve ideálnym dojmom, má ešte z barcelonských čias určite pred očami debakel od Bayernu 2:8 či semifinálové potupenie zo sezóny 2012/13, keď dvojzápas skončil 0:7. A ako sa pomstiť lepšie, ako práve vyradením v milionárskej súťaži?


Zdroj: Športovýmagazín.sk, Transfermarkt.com | Foto: Twitter/Paris Saint-Germain