Zostava Chicaga v roku 2020? S jediným Slovákom, no bez Pánika, Jurča a Hossu!

Prestížny zámorský hokejový web Thehockeynews.com si tak trochu zaprognózoval a pokúsil sa vytvoriť zostavu Chicaga Blackhawks v roku 2020. Podľa odborníkov z tohto portálu dôjde v mužstve, ktorého dres momentálne obliekajú Richard Pánik a Tomáš Jurčo, k poriadnym zmenám.

Hoci na súpiske “Jastrabov” pre sezónu 2017/18 stále figuruje aj slovenský veterán Marián Hossa, ktorý zrejme vynechá celý nasledujúci ročník, jeho pokračovanie v klube o tri roky je veľmi nepravdepodobné. Dôvodom má byť predovšetkým nie veľmi dobrý zdravotný stav a pokročilý vek.

V tíme sa o tri roky podľa Thehockeynews.com nebude nachádzať ani Tomáš Jurčo s Richardom Pánikom. Zatiaľ čo u prvého menovaného by opak bol skôr prekvapením, s Pánikom sa po minulej sezóne v Chicagu ráta na dlhšie obdobie, čoho dôkazom je aj nová zmluva na dva roky. Jurčo sa v NHL niekoľko sezón trápil v Detroite, odkiaľ bol vymenený do Chicaga. V drese Blackhawks zaznamenal jediný bod za gól v trinástich zápasoch. Nasledujúca sezóna tak v prípade nevýrazných výkonov môže byť pre Tomáša nielen posledná v Chicagu, ale aj v celej NHL. Naopak Pánik naposledy zažil sezónu snov. Dôvodom nezaradenia Pánika do zostavy môže byť aj platový strop. Richardovi sa zmluva skončí o dva roky a v prípade minimálne rovnako bodovo plodných ročníkov, ako bol ten uplynulý, si bude nárokovať na väčší honorár. Pre ten však v Chicagu nemusí byť priestor, a preto do úvahy môže prísť aj výmena slovenského hráča.

Radovan Bondra

Jediným Slovákom, ktorý sa má podľa predpovede zámorského periodika objaviť v roku 2020 v Chicagu Blackhawks, je 20-ročný Radovan Bondra. Takmer dvojmetrový útočník bol draftovaný práve týmto klubom a o tri roky by sa už mohol pretlačiť do prvého tímu. Minulú sezónu pôsobil v tímoch WHL Vancouver Giants a Prince George Cougars, kde si v 62 zápasoch pripísal 63 bodov. Na 5 zápasov naskočil aj do podstatne kvalitnejšej AHL za Rockford IceHogs, kde však nebodoval.

V zostave Blackhawks by mali o tri roky aj naďalej figurovať hviezdy ako Toews, Kane a Saad či obrancovia Keith, Seabrook a brankár Crawford. V klube by sa ale už okrem spomínaného Hossu nemal objaviť ani skúsený útočník Patrick Sharp, ktorému už bude ťahať na štyridsiatku. Vo všeobecnosti sa taktiež počíta s preniknutím niekoľkých mladých prospektov do zostavy ako sú Alex Debrincat, Alexandre Fortin, Conor Murphy alebo už spomínaný Slovák Bondra.

Ak zoberieme do úvahy výkony jednotlivých hráčov, ich finančné nároky v kombinácii s platovým stropom a filozofiu Chicaga, ktorá väčšinou stavia na tzv. obojsmerných útočníkoch, prognóza od Thehockeynews nemusí byť ďaleko od pravdy.

Predpokladaná zostava Chicaga v roku 2020

Zdroj: Thehockeynews.com | Foto: Twitter