Zoznam 10 najrýchlejších futbalistov sveta: Aubameyang prekvapivo nízko!

Mexický tím CF Pachuca zostavil rebríček najrýchlejších hráčov sveta. Niektoré mená boli prekvapením, iné boli v rebríčku očakávané. Najrýchlejším futbalistom sveta má byť hráč Realu Madrid Gareth Bale.

Reprezentant Walesu vďačí za svoju rýchlosť najmä atletickej minulosti. Bale dokáže vyvinúť rýchlosť až 36,9 km/h. Hneď za ním sa umiestnila pomerne neznáma dvojica hráčov pôsobiaca v Brazílii (Orlando Berrío z Flamenga), respektíve v Mexiku (Jürgen Damm z klubu Tigres UANL).

Štvrté miesto obsadil rýchlik z Manchestru United Antonio Valencia. Možno prekvapujúca až piata priečka patrí Pierrovi-Emerickovi Aubameyangovi, o ktorom sa tvrdí, že na prvých 30 metroch je rýchlejší ako najlepší šprintér sveta Usain Bolt. Za nimi nasleduje krídelník Evertonu Aaron Lennon.

Siedme miesto podľa mexického tímu Pachuca obsadil posledný držiteľ Zlatej lopty Cristiano Ronaldo. Toho od jeho rivala Lionela Messiho na deviatej priečke oddeľuje na ôsmom mieste Theo Walcott. Top desiatku najrýchlejších hráčov uzatvára ikona Manchestru United a momentálne už hráč Evertonu Wayne Rooney, ktorému namerali 31,2 km/h. Ktovie, či v mexickom klube skôr nestavili na zvučnosť mena ako na objektívne porovnanie, pretože napríklad absencia takého Héctora Bellerína z Arsenalu v tomto rebríčku je pre fanúšika futbalu šokujúca.

Zdroj: Twitter | Foto: Twitter, Facebook