Žreb skupín MS v Katare sa blíži: Ako bude tentokrát prebiehať?

Žreb svetového šampionátu vo futbale bude na programe “na deň bláznov”, a teda, 1. apríla. Tento článok ale bláznivý nebude, keďže v ňom stručne zhrnieme, ako bude prebiehať a kto bude nasadený do jednotlivých košov.

Tridsať dva účastníkov bude rozdelených do štyroch košov po osem tímov, pričom do každej zo skupín A-H bude zaradený jeden tím z každého koša. Tentokrát nebudú koše rozdelené podĺa toho, odkiaľ účastníci pochádzajú, ako tomu niekoľkokrát bolo.

O tom, do ktorého koša bude daná krajina zaradená, rozhodne jej umiestnenie v rebríčku FIFA k 31. marcu 2022. Domáci Katar a sedem najvyššie umiestnených výberov bude v koši číslo jeden, pričom Katar je automaticky zaradený do skupiny A.

Avšak, jedna podmienka existuje. Zo žiadnej kondeferácie sa nebudú môcť stretnúť dva tímy v jednej skupine. Teda, až na UEFU, kde pri počte trinásť účastníkov toto kritérium nemôže byť splnené. Pre Európu existuje obmedzenie dvoch krajín do jednej skupiny.

V prvom koši by teda podľa aktuálnych prepočtov mal byť domáci Katar a sedmička nasledovných krajín – Belgicko, Brazília, Francúzsko, Argentína, Anglicko, Španielsko a Portugalsko. V čase žrebu trojica účastníkov nebude známa, pričom tieto krajiny budú zaradené do posledného koša.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený FIFA World Cup (@fifaworldcup)

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Instagram/Crisriano