“Zrušte reprezentačnú prestávku!” Kluby prišli už o 22 hviezd!

O reprezentačnom drese sa hovorí, že je ten najcennejší. Drvivá väčšina fanúšikov uprednostňuje klubový futbal, kde počas celej sezóny fandia svojmu klubu. Veru, klubový futbal je možno atraktívnejší ako ten reprezentačný, no aj ten má vo futbalovom svete svoje nenahraditeľné miesto.

Reprezentovať svoju krajinu je snom každého futbalistu a aj my fanúšikovia radi sledujeme zápasy našej reprezentácie. No niektoré kluby v súčasnej situácií na tieto repre pauzy hromžia. Prečo? Dôvod je úplne jednoduchý a prostý. Počas tejto pandemickej situácie sa hráči vracajú z týchto repre zrazov do klubov nakazení a teda s pozitívnymi výsledkami na covid-19. To ťaží predovšetkým trénerov, ktorí s nimi minimálne na 2 týždne nemôžu počítať. V niektorých prípadoch sú to “len” hráči z lavičky, no mnoho tímov už prišlo o dôležité mená následkom nákazy.

Uvedieme 1 príklad. Chorvátsky útočník Hoffenheimu, Andrej Kramarić sa na októbrovej reprezentačnej prestávke nakazil v národnom mužstve a čo čert nechcel, 17.10. hral jeho klub prestížny a dôležitý súboj s Dortmundom. V dôsledku nákazy nemohol do duelu naskočiť a TSG prehralo s BVB 0-1. Bola to neuveriteľná strata, keďže chorý Kramarić dal v tejto sezóne v 4 zápasoch 8 gólov; Bayernu pri domácej výhre 4-1 dokonca strelil 2 góly, Kolínu hetrik. Aj následkom jeho straty sa v súčasnosti Hoffenheimu absolútne nedarí a po úžasnom začiatku sezóny klub upadol do výsledkovej krízy.

To je len 1 z mnohých prípadov, ktoré pandémia stvorila. Preto niektorí fanúšikovia volajú po zrušení repre pauzy v čase pandémie s odôvodnením jednak veľkého herného vyťaženia a tiež možnosti nákazy. Samozrejme kvalifikáciu o Euro UEFA zrušiť nemohla, ale čo Ligu Národov? Podľa mnohých je to nezmyselná súťaž, ktorá len zbytočne vyčerpáva hráčov. Nuž, necháme to na popredných funkcionárov UEFY. My vám prinášame 22 mien, ktoré sa nakazili počas doterajších reprezentačných páuz a nemohli pomôcť svojmu klubu v dôležitých stretnutiach.

Kylian Mbappé (PSG, Francúzsko)
Cristiano Ronaldo (Juventus, Portugalsko)
Mohammed Salah (Liverpool, Egypt)
Andrej Kramarić (Hoffenheim, Chorvátsko)
Naby Keita (Liverpool, Guinea)
Jordan Ayew (Crystal Palace, Ghana)
Matteo Guendouzi (Hertha Berlín / Arsenal, Francúzsko U21)
Callum Robinson (West Brom, Írsko)
Alessandro Bastoni (Inter Miláno, Taliansko U21)
Stuart Armstrong (Southampton, Škótsko)
Steve Mandanda (Marseille, Francúzsko)
Weston McKennie (Juventus, USA)
Odsonne Edouard (Celtic, Francúzsko U21)
Hatem Elhamed (Celtic, Izrael)
Nir Bitton (Celtic, Izrael)
Ryan Christie (Celtic, Škótsko)
Thomas Kaminski (Blackburn, Belgicko)
Domagoj Vida (Besiktas, Chorvátsko)
Leo Dubois (Lyon, Francúzsko)
Robert Skov (Hoffenheim, Dánsko)
Tonny Vilhena (Krasnodar, Holandsko)
Kostas Tsimikas (Liverpool, Grécko)

kramaric

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter, Instagram/milanskriniar