Zvláštna realita: V TOMTO je Atlético najhoršie v celej La Lige!

Atlético Madrid je tradične označované ako “tretí” španielsky klub. V aktuálnej sezóne ho ale viacerí pasovali do role najväčšieho favorita na titul. Po 11. kole bolo mimo TOP4, avšak pri veľkej vyrovnanosti súťaže a s ohliadnutím na fakt, že klub má jeden zápas k dobru, to nebola nijaká tragédia.

“Atléti” sú tým najlepším v pätách, hoci po 11. kole boli v jednom ohľade aj najhorším tímom celej elitnej španielskej ligy. Atlético bolo totižto jediným klubom, za ktorý sa nepresadil ani jediný Španiel. Za všetky kluby sa presadili domáci hráči najmenej päťkrát, teda okrem Atlética, Getafe (2 góly) a Elche (3 góly).

Atlético má po odchode Saúla v kabíne A-tímu len troch Španielov, no stredopoliari Marcos Llorente s Kokem a ani obranca Mario Hermoso v prvych jedenástich kolách siete súperov nerozvlnili. Klub má len šiestich strelcov, najlepším je 6-gólový Luís Suárez, nasledujú ho Correa, Lemar, Carrasco, Cunha a Griezmann.

Zaujímavé je i to, že v predošlej sezóne sa zaň Španieli presadili dovedna 18 krát, z toho Marcos Llorente zaťažil kontá súperov dvanástimi gólmi, v sezóne 2019/20 to bolo dokonca 33 krát, vtedy strelecky úradoval najmä Álvaro Morata, no góly streľali aj Diego Costa, Saúl a ďalší hráči.

koke

Zdroj: Transfermarkt.com, Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter