Zvrat v prípade Cavani: Kam napokon zamieri uruguajská legenda?

33-ročný Edinson Cavani je s 200 gólomi najlepším strelcom histórie PSG, no sezóna 2019/20 bola preňho v bohatom klube posledná. Za klub totižto naposledy nastúpil ešte koncom februára, a teda pred vypuknutím COVIDu-19. Od 1. júla je už oficiálne voľným hráčom, no napriek nesporným kvalitám je stále bez zamestnávateľa.

Niekdajší ostrostrelec Neapolu, kde bol aj spoluhráčom Mareka Hamšíka, mal smerovať do Portugalska, kde sa ho snažila podpísať slávna Benfica. Ešte v piatok 21. augusta v ranných hodinách sa vo veľkom písalo o tom, že dohoda medzi hráčom a klubom je na spadnutie a všetko má byť potvrdené behom víkendu. Cavani mal podľa rôznych zdrojov dostať napriek pokročilému veku 3-ročný kontrakt na osem (alebo až desať) miliónov eur za sezónu.

Známy portál Calciomercato však v piatok večer priniesol aktuálne správy od portugalských médií, podľa ktorých sa napokon strany na posledných náležitostiach nedohodli a z takmer istého prestupu Cavaniho teda nemá byť nič. Otázkou je, či sa ešte vôbec pokúsia nájsť spoločnú reč alebo hviezdy uruguajský futbalista bude musieť hľadať zamestnávateľa niekde inde.

Navyše, Benfica už teraz vraj dohaduje zisk jeho krajana, a síce 21-ročného Darwin Núñeza. Ten sa pritom do Európy sťahoval len v lete 2019 a v premiérovej sezóne v drese španielskeho druholigistu z Almerie nastrieľal v 32 dueloch 16 gólov a pomohol mu k 4. miestu a teda baráži o La Ligu. V nej ale klub neuspel.

Zdroj: Calciomercato.com | Foto: Twitter